Dvadeset i druga nedjelja kroz godinu

Dvadeset i druge nedjelje kroz godinu 1. rujna sveta misa u 9,00 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli. Misu je predvodio don Ivo Borić, policijski kapelan iz Siska. Misno slavlje u 11,00 sati slavljeno je u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku, a svetu misu je prevodio župnik preč. Luka Blažević.

Dvadeseta nedjelja kroz godinu

„Čovjeku ne treba puno da bude sretan“, kaže Ivo Andrić, „ali baš to malo tako mu često nedostaje.“ Nismo zadovoljni s onim što posjedujemo, htjeli bismo više, jer zaboravljamo da je važnije biti i živjeti, nego samo imati. Jer to „imati“ je nestabilno i često se pretvara u „ne imati“.

Proslava Velike Gospe na Krasnom

U svetištu Majke Božje od Krasna, središnjem marijanskom svetištu Gospićko-senjske biskupije, proslava svetkovine Uznesenja Marijina ili Velike Gospe 15. kolovoza, počela je u 7:30 sati s Pokorničkim bogoslužjem i mogućnošću za svetu ispovijed.