4. USKRSNA NEDJELJA

Danas je ovdje nasuprot pastira lopov i ubojica ovaca. Oni su daleko od ovaca, nisu sa svojim stadom, a u opasnosti su prvi koji spasavaju svoju glavu, a ostavljaju na milost i nemilost ovce.

Prva puška u Srbu

Mit „prve puške“ slavljen je bučno i nitko se nije usudio kritički govoriti ili pisati o tim događajima.

Dan obitelji Gospićko-senjske biskupije

Prvi Dan obitelji Gospićko-senjske biskupije koji je okupio više od petsto sudionika, supružnika s djecom, održan je u subotu 3. ožujka u nacionalnom svetištu Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.

3. USKRSNA NEDJELJA

Uskrsli traži zajedništvo s onima koji žele da ostane s njima. To su i ova dvojica učenika, na putu u Emaus.

Emaus

U ponedjeljak 28. travnja okupili su se svećenici u Emausu na Zavalju i Skočaju.

Proslava svete Potvrde

Na blagdan sv. Josipa radnika u našoj župi tridesetero kandidata primilo je sakrament Potvrde koji je podijelio naš biskup mons. Mile Bogović.

Imamo dva nova sveca

Bili su pape XX. stoljeća. Proživjeli su tragedije, ali nisu bili njima svladani. U njima je jači bio Bog, jača je bila vjera u Uskrslog Isusa Krista, čovjeka i Gospodina povijesti. Jače je u njima bilo Božje milosrđe i jača je bila majčinska bliskost Marije, kazao je papa Franjo u homiliji.

2. Vazmena nedjelja

Uskrsli Krist nas poziva da povjerujemo u njegovo usksnuće: da odlučno i spremno kažemo: "Tvoj život, Kriste, bit će moj život!"