19. nedjelja kroz godinu

Prve nedjelje u mjesecu sveta misa se slavi uvijek u 9 sati u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli. To je prigoda Kuljanima da se nađu zajedno i slave svetu liturgiju u svojoj crkvi koju su ponovno nakon rata sagradili na temeljima stare crkve koja je srušena za vrijeme II. svjetskog rata.

18. nedjelja kroz godinu

Ljude ništa toliko ne dijeli koliko nasljedstvo. O tome nam progovara današnji Lukin ulomak. Dok Isus govori o povjerenju u Oca, biva prekinut od nekoga tko svoje povjerenje stavlja u novac. “Tada mu netko iz mnoštva reče...

17. nedjelja kroz godinu

Da bismo duhovno živjeli i imali duhovnu silu, moramo održavati stalnu vezu sa nebeskim Ocem. U molitvi otvaramo naša srca Bogu kao svome prijatelju ne zato jer je potrebno da mu kažemo tko smo i što nam treba, već da ga primimo u svoja srca.