Proslava svjetskog dana bolesnika u gospićkoj bolnici

Svjetski dan bolesnika proslavljen je u Općoj bolnici u Gospiću sv. misom koju je predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u koncelebraciji s tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem, gospićkim župnikom preč. Mariom Vazgečem i ravnateljem Biskupijskog Caritasa preč. Lukom Blaževićem.

Peta nedjelja kroz godinu

Pete nedjelje kroz godinu 10. veljače na spomendan bl. Alojzija Stepinca svete mise u 9 i 11 sati slavljene su u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

Caritas naše biskupije obilježio Dan života

Djelatnici Caritasa Gospićko-senjske biskupije tradicionalno su u prvoj nedjelji veljače kada se obilježava Dan života pohodili porodne odjele Općih bolnica na prostoru Gospićko-senjske biskupije, u Gospiću i Ogulinu.

Četvrta nedjelja kroz godinu - Sveti Blaž - Dan života

Četvrte nedjelje kroz godinu 3. veljače sveta misa u 9 sati slavljena je u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli, a sveta misa u 11 sati u Ličkom Osiku. Nakon obje svete mise župnik će blagosloviti grla svim vjernicima u spomen na sv. Blaža kojeg također danas slavimo. Danas slavimo ujedno i Dan života i molimo za svaki začeti život i Bogu zahvaljujemo na njemu.

Svijećnica

U subotu 2. veljače svetom misom u 11 sati proslavili smo blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili kako mi ovaj blagdan volimo zvati - Svijećnicu.

Poruka za Dan života 2019.

Suvremeni čovjek suočen je sa sve brojnijim i složenijim moralnim dvojbama, a osobito onima koje se tiču ljudskoga života u njegovim najosjetljivijim razdobljima. Kako bi mogao ispravno djelovati, svakom je čovjeku darovana savjest koja mu služi kao moralni orijentir. Čovjekova osobna savjest treba biti usklađena s naravnim i Božjim zakonima koji su ucijepljeni u samu njegovu bit.

Treća nedjelja kroz godinu

Treće nedjelje kroz godinu svete mise u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku su slavljene u 9 i 11 sati. Obje svete mise predvodio je župnik preč. Luka Blažević.

Druga nedjelja kroz godinu

U nedjelju 20. siječnja 2019. godine na 2. nedjelju kroz godinu svete mise u 9 i 11 sati su slavljene u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku.