Za svećenika je zaređen vlč. Josip Tomljanović

Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić predvodio je u subotu, 29. lipnja u 18 sati u gospićkoj katedrali, svečano euharistijsko slavlje tijekom kojeg je zaredio za svećenika đakona Josipa Tomljanovića iz župe Uznesenja BDM Senj.

Dvanaesta nedjelja kroz godinu

U nedjelju 23. lipnja na 12. nedjelju kroz godinu u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku svete mise su slavljene u 9 i 11 sati. Obje svete mise predvodio je župnik preč. Luka Blažević.

Proslava Tijelova u Ličkom Osiku

U četvrtak 20. lipnja svečano je proslavljen blagdan Tijelova u našoj župi. Svečana sveta misa je slavljena u 11 sati. Nakon svete mise formirana je procesija okolo crkve sa Presvetim oltarskim sakramentom. Na taj način se onda molilo za naše mjesto, župu i sve nas.

Duhovski ponedjeljak

Na Duhovski ponedjeljak ili na blagdan Marije Majke Crkve slavljena je sveta misa u 11 sati u mušalučkoj crkvi Duha Svetoga.

Sedma vazmena nedjelja

Sedme vazmene nedjelje sveta misa u 9 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli, a sveta misa u 11 sati slavljena je u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Posebno je svečano bilo na misi u 11 sati jer je svetu misu animirao zbor mladih "Magnificat" iz Bibinja.

Slavlje prve svete pričesti

U nedjelju 26. svibnja u našoj župi na svetoj misi u 11 sati bilo je posebno svečano, a svetu misu je predvodio župnik preč. Luka Blažević. Osamnaestero djece je po prvi put primilo malenog Isusa u svoje srce u maloj bijeloj hostiji.

Predstavljen zbornik "Spašavanje povijesti" u čast biskupa Bogovića

U Pučkom otvorenom učilištu „Dr. Ante Starčević“ Gospić, u subotu 25. svibnja 2019. upriličeno je predstavljanje zbornika „Spašavanje povijesti“ o svećeničkom, profesorskom i biskupskom radu te o znanstvenim djelima gospićko-senjskog biskupa u miru mons. Mile Bogovića, prigodom 80. obljetnice njegovog rođenja i 20. obljetnice biskupskog ređenja.