Lovci su proslavili sv. Huberta, a logoraši zahvalili na daru života

Na današnji dan lovci slave svoga nebeskoga zaštitnika sv. Huberta pa su se na taj način okupili na svetoj misi kako bi to dostojanstveno i svečano obilježili. Donijeli su svoje zastave lovačkih društava i svečano ušli u procesiji u crkvu. Svake godine također prva nedjelja nakon blagdana Svih Svetih predviđena je za Dan logoraša ili za sve one koji su bili zatvoreni u srpskim koncetracijskim logorima diljem naše domovine. Tako su onda i oni predvođeni g. Stipom Perlićem iz Gospića sudjelovali na svetoj misi i Bogu zahvalili na daru života, tj. što su živi izašli iz tih logora.

Molitveni pohod na Ljubovo

U subotu 2. studenog na Dušni dan kada se prisjećamo svih naših vjernih mrtvih župljani župe sv. Mateja iz Široke Kule kao i prijatelji župe hodočastili su na molitvu do Jame Golubnjače na Ljubovu gdje su pronađene kosti žrtava koje je krvnik tamo bacio na početku Domovinskog rata.

Dušni dan

Danas slavimo Dušni dan i sjećamo svih svojih dragih pokojnika. Sveta misa u 9 sati slavljena je u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

Blagdan Svih Svetih proslavljen je u našim župama

Na blagdan Svih Svetih svete mise su slavljene u 9 sati u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli, a u 11 sati u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Nakon svake svete mise vjernici su se tradicionalno zaputili do središnjeg križa na grobljima na molitvu za odrješenje za pokojne.

Caritas naše biskupije pobrao krumpir za najpotrebnije

Zahvalni što i ove jeseni ubiremo bogatstvo plodova sa naših njiva, vrtova i voćnjaka, želimo tu radost podijeliti sa onima koji su u potrebi. Možemo reći i to kako je ova godina bila rodna te je krumpir lijepo rodio tako da će krajnji korisnici biti zadovoljni.

Misijska nedjelja - 29. nedjelja kroz godinu

U nedjelju 20. listopada svete mise su slavljene u 9 i 11 sati u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Danas još obilježavamo i Misijsku nedjelju kada posebno molimo za misije i misionare. Sva milostinja će se također uputiti za potrebe misija koje su velike.