Šesta nedjelja kroz godinu

Šeste nedjelje kroz godinu svete mise su slavljene u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Svetu misu u 9 sati predvodio je don Branko Čagelj (vojni kapelan u Petrinji) dok je svetu misu u 11 sati predvodio župnik preč. Luka Blažević.

Posjetom starih i nemoćnih Caritas naše biskupije obilježio Svjetski dan bolesnika

U povodu Svjetskog Dana bolesnika i svetkovine Gospe Lurdske koji se svake godine obilježava 11. veljače djelatnici Caritasa Gospićko-senjske biskupije Kata Matanić, Jure Brkljačić i Katarina Horvatović Pavičić, posjetili su Dom za starije i nemoćne u Gospiću i Opću bolnicu u Gospiću. U srijedu 12. veljače također su posjetili Dom za starije i nemoćne u Otočcu.

Svjetski dan bolesnika obilježen u gospićkoj bolnici

Na spomendan Gospe Lurdske, 11. veljače 2020., kada se slavi Svjetski dan bolesnika, u Općoj bolnici Gospić, u 13,30 sati, biskup gospićko-senjski u miru mons. Mile Bogović, tajnik i kancelar preč. Mišel Grgurić i župnik preč.Mario Vazgeč slavili su sv. misu za bolesnike, liječnike, medicinsko osoblje i djelatnike.

Svetkovina sv. Blaža

Svetom misom u 18:30 minuta u našoj župi proslavljena je svetkovina sv. Blaža u našoj župi. Nakon završnog blagoslova župnik preč. Luka Blažević okupljenim vjernicima udijelio je blagoslov grla.

Caritas naše biskupije obilježio Dan života

Djelatnici Caritasa Gospićko-senjske biskupije tradicionalno su u prvoj nedjelji veljače kada se obilježava Dan života pohodili porodne odjele Općih bolnica na prostoru Gospićko-senjske biskupije, u Gospiću i Ogulinu.

Četvrta nedjelja kroz godinu

Četvrta je nedjelja kroz godinu. Polako smo ušli u mjesec veljaču. Na današnji dan slavimo Svijećnicu ili Prikazanje Gospodnje u hramu. Obilježavamo također Dan života i Dan posvećenog života.
Sveta misa u 9 sati slavljena je u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli jer je prva nedjelja u mjesecu, a sveta misa u 11 sati u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku.