Četvrta vazmena nedjelja

U nedjelju 3. svibnja prema odredbi Civilnog stožera i crkvenih vlasti započeli smo opet sa svetim misama s narodom, naravno uz pridržavanje svih zravstvenih mjera.
Sveta misa u 9 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli dok je sveta misa u 11 sati slavljena u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

Dopuštena su misna slavlja s narodom

U nedjelju 3. svibnja opet započinjemo sa sv. misama koje se mogu slaviti s narodom.
Sveta misa u 9 sati slaviti će se u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli dok je sveta misa u 11 sati redovito u župnoj crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

III. uskrsna nedjelja

Treća je uskrsna nedjelja.
Od sljedeće nedjelje trebala bi biti prema najavama dopuštena euharistijska ili misna slavlja. Pozivamo vas da pratite vijesti od Nacionalnog stožera civilne zaštite i Javnog zdravstva zbog daljnjih uputa!

Bijela nedjelja - Mladi Uskrs - Nedjelja Božanskog milosrđa - II. uskrsna nedjelja

Na Drugu uskrsnu nedjelju ili Bijelu nedjelju 19. travnja župnik preč. Luka Blažević slavio je svetu misu sa nekolicinom vjernika zbog odredbi protiv korona virusa. Ova nedjelja još se naziva i Nedjelja Božanskog milosrđa. Neka nam Božansko milosrđe pomogne da prebrodimo ovo teško vrijeme da bi u budućnosti u punom smislu svi zajedno mogli blagovati Presvetu Euharistiju.

Isus je uskrsnuo!

Vjernicima naših župa neka je sretan i blagoslovljen blagdan uskrsnuća Gospodinova. Sretan i blagoslovljen Uskrs!

Sveto trodnevlje

Nalazimo se u Svetom trodnevlju. Najsvetijim danima u crkvenoj godini. Ove godine slavimo ove dane na neobičan način. Obredi i mise su bez vjernika, ali smo svi zajedno sjedinjeni u molitvi.

Posveta Gospićko-senjske biskupije Bezgrješnom Srcu Marijinu

Draga braćo svećenici,
budući da se nalazimo u nimalo lakom vremenu za Crkvu i čovječanstvo, želim uputiti svoju molbu i poticaj da u ove dane obnovimo našu posvetu Bezgrješnom Srcu Marijinu. U teškim vremenima srce majke je najsigurnije utočište.
Posebno svijetli primjer u tome dao nam je sv. Ivan Pavao II., koji je i sam u više navrata posvećivao svijet Bezgrješnom Srcu Marijinu te poticao sve pastire Crkve da to isto čine.

Psihološko-duhovni savjeti u suočavanja s krizom

Dragi vjernici, prenosimo vam tekst poznatog isusovca i psihologa patra dr.sc. Mije Nikića, predavač psihologije i psihologije religije na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Pater Mijo u ovom tekstu obrađuje temu "Psihološko-duhovni savjeti u suočavanju s krizom". Preporučujemo da u ovom vremenu epidemije COVID-19 pročitate ovaj tekst u kojemu nam poznati psiholog daje savjete kako se nositi s trenutnom krizom koja je zahvatila cijeli svijet.