Započela je trodnevnica u čast sv. Josipu

U ponedjeljak 16. ožujka u našoj župi sv. Josipa započela je trodnevna priprema za slavlje našeg župnog patrona sv. Josipa.
Prvi dan trodnevnice svetu misu u 18 sati je predvodio mons. Marinko Miličević, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije u suslavlju s domaćim župnikom preč. Lukom Blaževićem.

Proslava župnog patrona - Josipovo

U ponedjeljak 16. ožujka započinjemo sa trodnevnom pripremom za župni blagdan sv. Josipa. Svetu misu u 18 sati predvodi mons. Marinko Miličević, generalni vikar naše biskupije. Krunica započinje u 17,30 sati.

Treća korizmena nedjelja

U nedjelju 15. ožujka na 3. korizmenu nedjelju svete mise su slavljene u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku u 9 i 11 sati.
Nalazimo se u vremenu korizme, vremenu posta i molitve, ali nalazimo se u teškom vremenu zahvaćenosti virusom. Molimo na tu nakanu Gospu od Zdravlja da ozdravi sve zaražene, a ostalima da dade snage i strpljenja u borbi protiv virusa. Okrenimo se svi zajedno Bogu!

Preporuka za postupanje vezano za COVID-19 bolesti i vjerska slavlja

Poštovani svećenici, dragi vjernici Gospićko-senjske biskupije,naša Domovina kao i čitav svijet suočeni su u posljednje vrijeme s novim oblikom bolesti COVID-19 – koronavirusom. Zahvalni smo Bogu da na području Gospićko-senjske biskupije do sada nije zabilježen niti jedan slučaj zaražene osobe koronavirusom. Iako nema zaraženih osoba na teritoriju naše biskupije situacija je vrlo ozbiljna i zahtjeva veliku pozornost.

Počeo 14. tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH

Hrvatski Caritas u tjednu od 9. do 15. ožujka provodi program „Tjedan solidarnost i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“ pod geslom „Da ne ohladi ljubav mnogih“ (Mt 24,12). U akciju se može uključiti pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,25 kn, PDV uključen), uplatom na žiro račun Hrvatskog Caritasa HR05 23400091100080340, poziv na broj 101 te on-line uplatom na stranici www.caritas.hr.

Druga korizmena nedjelja

U korizmenom vremenu pripremamo se za Uskrs. Uskrs je najveća svetkovina kršćanstva jer se tu ispunja tajna našega otkupljenja. Po svojoj smrti na križu i po svome uskrsnuću Isus Krist nam je darovao vječni život kod Boga.

Prva korizmena nedjelja

U nedjelju 1. ožujka na 1. korizmenu nedjelju sveta misa u 9 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli. Misa u 11 sati slavljena je redovito u župi sv. Josipa u 11 sati.

Započeli smo korizmeni hod

Na Čistu srijedu ili Pepelnicu svetom misom u 18 sati započeli smo i liturgijski naš korizmeni hod. Započelo je vrijeme posta, molitve i dobrih djela kako bi se što bolje mogli pripremiti za blagdan Uskrsa.

Sedma nedjelja kroz godinu

Sedme nedjelje kroz godinu 23. veljače svete mise su slavljene u župi sv. Josipa u 9 i 11 sati. Obje svete mise predvodio je župnik preč. Luka Blažević.

Šesta nedjelja kroz godinu

Šeste nedjelje kroz godinu svete mise su slavljene u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Svetu misu u 9 sati predvodio je don Branko Čagelj (vojni kapelan u Petrinji) dok je svetu misu u 11 sati predvodio župnik preč. Luka Blažević.