Druga nedjelja došašća

U nedjelju 8. prosinca svete mise u 9 i 11 sati slavljene su u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Na misi u 11 sati župnoj zajednici su predstavljeni ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici. Prvopričesnici su za poklon dobili Moj prvi molitvenik, a krizmanici Novi zavjet.

Prva nedjelja došašća

Započinjemo danas novu liturgijsku godinu, što od nas zahtijeva novi žar i svijest odgovornosti pred Gospodinom, polazeći od ozbiljnosti koju pridajemo njegovoj poruci. Sveta misa u 9 sati slavljena je u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli jer je prva nedjelja u mjesecu dok je sveta misa u 11 sati slavljena redovito u župnoj crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku.

U gospićkoj katedrali zaređena su tri đakona i jedan svećenik

U subotu, 30. studenoga 2019. na blagdan sv. Andrije apostola, u gospićkoj katedrali gospićko-senjski biskup Zdenko Križić podijelio je na sv. misi u 11 sati sveti red đakonata bogoslovima. Domagoju Tujmeru, Bruni Lovakoviću i Igoru Luliću te đakonu Mariu Kralju svećenički red. Ovakvog slavlja u ovoj Gospićko-senjskoj biskupiji koja će sljedeće godine obilježiti svoju dvadesetu obljetnicu nije još bilo. Okupili su se domaći vjernici a došli su i župnici, obitelji, rodbina i župljani ređenika. Koncelebriralo je, uz biskupa u miru Milu Bogovića, više od trideset svećenika ove biskupije.

Nedjelja Krista Kralja

Nedjelja je Krista Kralja. Slavimo Kralja nad svim kraljevima. Ovo je i posljednja nedjelja u liturgijskoj godini kada se klanjamo Presvetom liturgijskom sakramentu u našoj župi.

Godišnji susret svećenika i volontera Caritasa naše biskupije

U pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku u subotu 23. studenoga održan je redoviti godišnji susret svećenika i volontera župnih Caritasa Gospićko-senjske biskupije. Središnje predavanje na temu „Socijalni nauk Crkve i Caritas idu zajedno“ je održao predstojnik odjela za socijalni nauk crkve sa zagrebačkog KBF-a dr. Stjepan Baloban.

Slavlje Gospe od Zdravlja

U četvrtak 21. studenog u našoj župi proslavljen je spomendan Prikazanja Blažene Djevice Marije ili Gospa od Zdravlja. Svetu misu u 19 sati predvodio je vlč. Darko Rac.

Trideset i treća nedjelja kroz godinu

Trideset i treće nedjelje kroz godinu 17. studenog svete mise su slavljene u 9 i 11 sati u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Na svetoj misi u 11 sati ob. Nikšić, Božidar i Ana r. Škulj krstili su svoje drugo dijete. Djetetu su dali ime Nikol dok je kuma na krštenju bila Josipa Škulj