U Buniću je svečano proslavljena Mala Gospa

U nedjelju 9. rujna 2018. godine svečanom svetom misom u 17 sati u starodrevnoj crkvi u Buniću proslavljena je Mala Gospa. Svetu misu predvodio je župnik župa Lički Osik i Široke Kule i ravnatelj biskupijskog Caritasa preč. Luka Blažević.

Proslava Dana hrvatskih mučenika

Dan hrvatskih mučenika proslavljen je u subotu 8. rujna u Crkvi hrvatskih mučenika na Udbini svečanom misom koju je predvodio dubrovački biskup Mate Uzinić. Koncelebrirali su riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić, predsjednik HBK zadarski nadbiskup Želimir Puljić, porečki i pulski biskup Dražen Kutleša, zagrebački pomoćni biskup Mijo Gorski, umirovljeni porečki i pulski biskup Ivan Milovan, umirovljeni gospićko-senjski biskup Mile Bogović, domaćin gospićko-senjski biskup Zdenko Križić, generalni vikar Varaždinske biskupije mons. Antun Perčić, tajnik Apostolske nuncijature mons. Janusz Stanislaw Blachowiak, upravitelj svetišta Josip Šimatović i brojni svećenici.

Poruka učenicima, roditeljima i vjeroučiteljima za novu školsku godinu

Pred nama je nova školska godina i svi izazovi koje ona sa sobom nosi, kako za djecu i roditelje tako i za učitelje i vjeroučitelje. Za djecu je nova školska godina uvijek malo i stresna. Oni, počevši od najmanjih, osjećaju određeni roditeljski pritisak s obzirom na njihova očekivanja i u tom smislu teret svijesti da ne smiju razočarati.

Dvadeset i druga nedjelja kroz godinu

Dvadeset i druge nedjelje kroz godinu 2. rujna sveta misa u 9 sati slavljena je u župnoj crkvi sv. mateja u Širokoj Kuli jer je prva nedjelja u mjesecu. Sveta misa u 11 sati slavljena je redovito u Ličkom Osiku u 11 sati.

Dvadeset i prva nedjelja kroz godinu

Dvadeset i prve nedjelje kroz godinu 26. kolovoza svete mise u 9 i 11 sati slavljene su u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Obje svete mise predvodio je župnik preč. Luka Blažević.