Dvadeseta nedjelja kroz godinu

Dvadesete nedjelje kroz godinu 19. kolovoza svete mise su slavljene u 9 i 11 sati u crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku. Na misi u 11 sati imali smo radost krštenja malene Marije - prvog djeteta obitelji Klobučar. Roditeljima i kumi čestitamo na sakramentu krštenja.

Blagdan je Velike Gospe

Danas slavimo blagdan Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo ili kako sami volimo zvati Veliku Gospu. Danas vjernici u našoj biskupiji posebno hodočaste na Krasno gdje je svečanu koncelebriranu svetu misu u 11 sati predvodio naš biskup u miru mons. Mile Bogović u suslavlju s biskupom ordinarijem Zdenkom Križićem i svećenicima biskupije.

Devetnaesta nedjelja kroz godinu

Polako smo ušli u mjesec kolovoz. Još traje vrijeme godišnjih odmora, ali treba se zapitati je li se odmaramo od Boga i Božje riječi. Svete mise na devetnaestu nedjelju kroz godinu slavljene su u 9 i 11 sati u Ličkom Osiku.

Osamnaesta nedjelja kroz godinu - Gospa Snježna - Dan pobjede i domovinske zahvalnosti - Dan hrvatskih branitelja

U nedjelju 5. kolovoza 2018. g. kada slavimo Gospu Snježnu, Dan pobjede i domovinske zahvalnosti kao i Dan hrvatskih branitelja - svečana sveta misa u 9 sati sati koju je predvodio župnik preč. Luka Blažević slavila se u župi sv. Mateja u Širokoj Kuli. Prije svete mise kod Spomenika žrtvava II. svjetskog i domovinskog rata bilo polaganje vijenaca i paljenje svijeća uz molitvu župnika.

Početak akcije MIVA

Papinska misijska djela Hrvatske i BIH i ove godine započinju GODIŠNJU