Blagdan je Duhova

Današnjom svečanošću slavimo jedan od vrhunaca liturgijske, Crkvene godine. Danas slavimo Pedesetnicu - pedeseti dan nakon Uskrsa. Cijela Crkva danas slavi svoj rođendan.

U Gospiću je održan susret obitelji našeg dekanata

U utorak, 8. svibnja 2018. u dvorani Caritasa u Gospiću s početkom u 20 sati na susretu obitelji Gospićkog dekanata okupilo se pedesetak bračnih parova, svećenici dekanata preč. Nikola Turkalj, ekonom, preč. Luka Blažević, ravnatelj Caritasa i župnik Ličkog Osika, preč. Mario Vazgeč, župnik Gospića i preč. Mišel Grgurić, kancelar i biskupov tajnik.