Sveta Obitelj Isusa, Marije i Josipa

Blagdan Božića nastavlja se u slavljenju svete obitelji: Isusa, Marije i Josipa. Sveti Josip je najbrižniji Poglavar obitelji. Marija je najveća i najsvetija Majka koju je svijet vidio.

Sveti Ivan - apostol i evanđelist

Sv. Irenej, crkveni otac, koji je bio učenik sv. Polikarpa iz Smirne, učenika sv. Ivana Evanđelista, bio je siguran izvor informacija o apostolu. Po sv. Ireneju spoznajemo da se Ivan, nakon Petrovog i Pavlovog mučeništva, 60-ih. g. nastanjuje u Efezu u Maloj Aziji imenujući biskupe i osnivajući kršćanske zajednice.

Rođenje Gospodinovo - Božić

Svim župljanima župe sv. Josipa - Lički Osik i sv. Mateja - Široka Kula, neka je mirom i blagostanjem ispunjen ovaj blagdan Božića. Neka sve vas prati Božje svjetlo koje se rodilo ove noći!

4. Nedjelja došašća

Čitavo današnje bogoslužje usredotočeno je na rođenje Mesije koji dolazi da nas spasi i da bude Bog s nama: Emanuel. Bog silazi, dakle, u vrtlog ljudske povijesti da spasi ljude i da u svemu bude nama jednak, sam Bog dolazi spasiti svijet.

Božićna poruka i čestitka našega biskupa mons. Mile Bogovića

To Kristovo darivanje ljudima naići će na nerazumijevanje, prepreke, otpor pa čak i osudu, sve do kalvarijskog križa. No time je svakom čovjeku naviještena radosna vijest darivanje i najsigurnija pobjednička „karta“ kada se iz ljubavi ponese i križ za drugoga. „Ludost križa“, kako bi rekao sv. Pavao, najveća je mudrost. Darivanje je način Božjeg vječnog života i sreće.

Susret mladeži u Senju

Na rivi se susreću grupe: ogulinci, slunjani, gospićani, udbinjani i jedna ali vrijedna predstavnica Otočkog dekanata. Čekaju nas senjani pred katedralom, pa odmah idemo do Doma kulture gdje će biti prva točka.