Emaus

U ponedjeljak 28. travnja okupili su se svećenici u Emausu na Zavalju i Skočaju.

Proslava svete Potvrde

Na blagdan sv. Josipa radnika u našoj župi tridesetero kandidata primilo je sakrament Potvrde koji je podijelio naš biskup mons. Mile Bogović.

Imamo dva nova sveca

Bili su pape XX. stoljeća. Proživjeli su tragedije, ali nisu bili njima svladani. U njima je jači bio Bog, jača je bila vjera u Uskrslog Isusa Krista, čovjeka i Gospodina povijesti. Jače je u njima bilo Božje milosrđe i jača je bila majčinska bliskost Marije, kazao je papa Franjo u homiliji.

2. Vazmena nedjelja

Uskrsli Krist nas poziva da povjerujemo u njegovo usksnuće: da odlučno i spremno kažemo: "Tvoj život, Kriste, bit će moj život!"

Proslava sv. Marka u Budaku

Fra Stipe je svima približio sv. Marka, tko je on bio, što on nama znači. Sveti Marko po svemu je bio Židov koji je slijedio Isusa i prihvatio kršćanstvo.

Mirisi Uskrsa

Kakvi su tek mirisi ispunjavali svaki kutak stare kuće kad se kuhao pršut za Uskrs. Pa se onda taj kuhani pršut umiješao u tijesto i pekao u rolu. Sjećate li se tih mirisa?

Uskrs

Nužno je potrebno da mi kršćani u našoj župi, u našoj zemlji, na našem kontinentu i na cijeloj zemaljskoj kugli dopustimo da Isus Krist doista uskrsne u stvarnom svome uskrsnuću.