Poziv na susret Biskupijskog zbora mladih

Sljedeće godine u ovo doba domaćini smo susreta Hrvatske katoličke mladeži. Tom prigodom biskupija osniva Biskupijski zbor mladih. Pozivamo sve mlade naše župe da se odazovu i uključe u Biskupijski zbor mladih.

Odbor za SKHM sastao se u Gospiću

U četvrtak, 4.,svibnja, točno godinu dana prije Susreta Hrvatske Katoličke Mladeži u Gospiću, sastali su se članovi organizacijskog odbora, predvođeni ocem biskupom Zdenkom Križićem.

Bogoslovi iz Zagreba posjetili našu župu

Bogoslovi pete godine iz Nadbiskupijskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu, kandidati devet biskupija diljem Lijepe Naše, s duhovnikom vlč. Antom Pavlovićem, boravili su na području Gospićko-senjske biskupije u sklopu zajedničkog izleta.

Četvrta vazmena nedjelja

Četvrte vazmene nedjelje sveto misno slavlje u župi sv. Josipa u Ličkom Osiku u 11 sati predvodio je župnik preč. Luka Blažević. Ovu nedjelju još zovemo Nedjelja dobrog pastira i posebno molimo za nove svećenička i redovnička zvanja.

Proslava sv. Marka

U utorak 25. travnja proslavili smo sv. Marka, ali ove godine nažalost ne u Budaku nego u župnoj crkvi sv. Josipa u Ličkom Osiku zbog lošeg vremena.

NAJAVA: Tribina četvrtkom

Gost predavač i voditelj tribine ovog četvrtka je g. Igor Vukić koji će progovoriti o novim istraživanjima o sabirnom logoru Jasenovcu.

Treća vazmena nedjelja

Temelj naše vjere jest sigurnost da je Isus uskrsnuo. Isus iz Nazareta je umro, no Bog ga je uskrisio te tako potvrdio njegovu poruku.