Vijesti iz HKUD-a Široka Kula

Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo “Široka Kula“ održalo je u Širokoj Kuli u subotu 26. rujna 2015. godine izvanrednu Skupštinu na kojoj je usvojen Statut Društva usklađen s odredbama novog Zakona o udrugama.

Posjet Jankovačkih župnika Lici

U utorak 22. rujna 2015. godine vlč. Mate Špoljar (sadašnji župnik u Starim Jankovcima) i vlč. Petar Petrović (bivši župnik i začasni kanonik u miru) posjetili su svoje duhovno zvanje - vlč. Luku Blaževića.

Proslava blagdana sv. Mateja u Širokoj Kuli

U ponedjeljak 21. rujna 2015. godine u crkvi sv. Mateja u Širokoj Kuli proslavljen je istoimeni zaštitnik ove župe sv. Matej. Svečanu svetu misu predvodio je fra Anto Barišić, fratar kapucin iz Zagreba.