Druga nedjelja po Božiću

U današnjem Ivanovu evanđelju božićna nas liturgija ponovo zaustavlja na prvoj stranici njegova evanđelja. Ivan se izdvaja od drugih evanđelista, on je Bogoslov –visoko uzdignut, Duhom Svetim, prema Bogu.

Što nas je naučila 2013. godina?

I dok nas može ohrabrivati njegova popularnost, ne samo u vjerničkom, već i kod predstavnika drugih religija i onih koji kažu da ne vjeruju, model koji je Crkvi zacrtao papa Franjo nije nimalo jednostavan. Njegove najčešće riječi u ovoj godini – osim Boga, Isusa Krista, Crkve, Marije – bile su: milosrđe, ljubav, siromašni i radost Evanđelja.

Sveta Marija Bogorodica - Nova godina

Na današnjoj svetoj misi u Širokoj Kuli Manda i Ante Ratković proslavili su 40. godina braka te jedan drugome rekli jedno veliko "HVALA" za toliko zajedničkog života. Svoje iskrene želje su izrazili kćer Lidija, sin Josip, zet Mladen kao i cijela okupljena zajednica.

Sveta Obitelj Isusa, Marije i Josipa

Blagdan Božića nastavlja se u slavljenju svete obitelji: Isusa, Marije i Josipa. Sveti Josip je najbrižniji Poglavar obitelji. Marija je najveća i najsvetija Majka koju je svijet vidio.

Sveti Ivan - apostol i evanđelist

Sv. Irenej, crkveni otac, koji je bio učenik sv. Polikarpa iz Smirne, učenika sv. Ivana Evanđelista, bio je siguran izvor informacija o apostolu. Po sv. Ireneju spoznajemo da se Ivan, nakon Petrovog i Pavlovog mučeništva, 60-ih. g. nastanjuje u Efezu u Maloj Aziji imenujući biskupe i osnivajući kršćanske zajednice.

Rođenje Gospodinovo - Božić

Svim župljanima župe sv. Josipa - Lički Osik i sv. Mateja - Široka Kula, neka je mirom i blagostanjem ispunjen ovaj blagdan Božića. Neka sve vas prati Božje svjetlo koje se rodilo ove noći!

4. Nedjelja došašća

Čitavo današnje bogoslužje usredotočeno je na rođenje Mesije koji dolazi da nas spasi i da bude Bog s nama: Emanuel. Bog silazi, dakle, u vrtlog ljudske povijesti da spasi ljude i da u svemu bude nama jednak, sam Bog dolazi spasiti svijet.