Osnovana kolpinška obitelj u župi sv. Josipa

Dana 2. svibnja 2015. g., u nazočnosti duhovnika Katoličkog društva djetića u Zagrebu vlč. Zdenka Perije, predsjednice Udruge Anite Petričević te članova Upravnog i Nadzornog odbora KDD-a provedena je osnivačka skupština kolpinške obitelji dr. Frana Biničkog u Ličkom Osiku. Prihvaćajući Statut međunarodnog kolpinškog djela, grupa vjernika, župljana župe sv. Josipa u Ličkom Osiku odlučila je osnovati kolpinšku obitelj.

Slavlje svete Potvrde

U petak 1. svibnja 2015. godine na dan sv. Josipa radnika, Gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović podijelio je sakrament sv. Potvrde 32. krizmanika u suslavlju s domaćim župnikom Lukom Blaževićem, gospićkim dekanom mons. Milom Čančarom, vojnim i policijskim kapelanom Ivanom Blaževcem, senjskim kapelanom Nikolom Pršom i ekonomom biskupije Nikolom Turkaljem.

Nacionalna akcija Caritasa za preživjele stradalnike u potresu u Nepalu

Nakon što je u subotu 25. travnja razorni potres pogodio Nepal usmrtivši više od 3000 ljudi i ostavljujući više od 6000 ozlijeđenih i desetke tisuća bez krova nad glavom, Hrvatski Caritas – odlukom svojega predsjednika mons. Josipa Mrzljaka – pokrenuo je 27. travnja 2015. godine nacionalnu akciju prikupljanja novčane pomoći za preživjele stradalnike u potresu u Nepalu.

Održana sjednica Prezbiterskog vijeća

U Biskupskom ordinarijatu u Gospiću u ponedjeljak 27. travnja održana je redovita sjednica Prezbiterskog vijeća Gospićko-senjske biskupije. Nakon molitve Trećega časa, vijećnike je pozdravio ordinarij dr. Mile Bogović, rekavši među ostalim da je taj sastav dvanaestorice njegovih savjetnika "senat biskupije".

4. Vazmena nedjelja

Zahvalno se sabiremo oko Isusa dobrog pastira. Sa starom crkvenom pjesmom kličemo: "I ja hoću biti ovca tvoja!" Danas molimo za sljedbenike duhovnih zvanja: da u svom pozivu ustraju na dobro svih vjernika i ostalih ljudi te da i dalje nastavljaju među ljudima poslanje Isusa dobrog pastira.

Proslava sv. Marka u Budaku

U subotu 25. travnja 2015. godine svečano je proslavljen sv. Marko u Budaku. Svetu misu u 11 sati predvodio je mons.Antun Sente, župnik i rektor nacionalnog svetišta sv. Josipa u Karlovcu u zajedništvu s domaćim župnikom Lukom Blaževićem i ekonomom biskupije vlč. Nikolom Turkaljem.

Bijela nedjelja - Mladi Uskrs

Na Bijelu nedjelju ili na Mladi Uskrs kako od milja zovemo nedjelju nakon Uskrsa, svete mise u 9 i 11 sati u Ličkom Osiku predvodio je vlč. Luka Blažević.

Susret zboraša Gospićko-senjske biskupije u Senju

U subotu 11. travnja u Senju je održan redoviti godišnji susret i duhovna obnova pjevača crkvenih zborova iz svih šest dekanata s prostora Gospićko-senjske biskupije. U kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Milutin Cihlar Nehajev okupilo se oko stotinu i pedeset pjevača i njihovih župnika.