Proslavljen je sveti Marko u Budaku

U utorak 25. travnja svečano je proslavljen sv. Marko u Budaku. Svetu misu predvodio je vlč. Darko Bručić Pavuk iz Zagreba, župnik župe bl. Ivana Merca u Španskom u suslavlju s domaćim župnikom vlč. Lukom Blaževićem, vlč. Nikolom Turkaljem i vlč. Marinkom Miličevićem. Vrijeme je poslužilo pa se okupilo veliko mnoštvo ljudi.

Blagoslov traktora i poljodjelaca

Na 2. vazmenu nedjelju 23. travnja 2017. g. ili na Nedjelju Božanskog milosrđa ili Bijelu nedjelju nakon svete mise u 11 sati u našoj župi bio je blagoslov traktora i poljodjelaca.

Velika subota - dan Isusovog počinka u grobu

Velika subota je dan tišine i molitve. Na Veliku Subotu Crkva se zadržava kod Gospodinova groba te u molitvi i postu razmišlja o njegovoj muci, smrti i silasku u podzemlje. Stoga vjernici posjećuju posebno uređen Božji grob u crkvi.

Veliki petak - spomen na Kristovu smrt

Danas je Veliki petak, drugi dan Vazmenog trodnevlja koji prethodi najvećem katoličkom blagdanu Uskrsu.
U 15 sati župljani su molili pobožnost Križnog puta na brdu Vukavi, a u 18 sati održani su obredi Velikog petka na kojima nam se pridružio vlč. Ivan Blaževac.

Veliki četvrtak u našoj župi

Uskrs nam je sve bliže. Prije Uskrsa, ulazimo i živimo u Velikom tjednu. To je Isusov i naš tjedan. A misa na Veliki ĉetvrtak, posebno je sveĉana i potresna.